Józef Łaciak


Józef Łaciak był polskim rolnikiem, który urodził się 27 października 1913 roku w Szczyrku. Jego życie zawodowe i polityczne związane były z sejmem PRL, w którym piastował urząd posła w okresie IV i V kadencji.

Jako osoba aktywna w życiu publicznym, Łaciak zyskał uznanie w swoim środowisku, co potwierdza jego wybór na ważne stanowiska w legislaturze. Informacje o jego dalszym życiu pozostają jednak nieznane.

Życiorys

Józef Łaciak to postać, która wyróżnia się swoim ekstrawaganckim życiorysem, oraz osiągnięciami w różnych dziedzinach. Uzyskał wykształcenie podstawowe, a z wykształcenia był rolnikiem. Wzbudzał szacunek jako prezes Powiatowego Komitetu Zjednoczonego Stronnictwa Ludowego w Świebodzinie, gdzie odegrał istotną rolę w lokalnej polityce.

Prowadząc własne gospodarstwo rolne, dał przykład zaangażowania w działalność rolniczą, co pozwoliło mu zyskać cenne doświadczenie. W latach 1965 i 1969 z sukcesem uzyskał mandat posła na Sejm PRL w okręgach Gorzów Wielkopolski oraz Zielona Góra. Jego kadencje sprawiły, że przez dwa lata zasiadał w Komisji Rolnictwa i Przemysłu Spożywczego, gdzie miał wpływ na podejmowane decyzje dotyczące rolnictwa.

W uznaniu jego zasług został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, co stanowi potwierdzenie jego znaczącego wkładu w rozwój społeczności lokalnej oraz działalności na rzecz rolnictwa.


Oceń: Józef Łaciak

Średnia ocena:4.93 Liczba ocen:24